wtorek, 28 maja, 2024
Google search engine
Strona główna Przesłanie Komitetu Wyborczego

Przesłanie Komitetu Wyborczego

Szanowni Państwo, Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Białegostoku!

„Sitwa” według Słownika Języka Polskiego (praca zbiorowa pod red. M. Szymczaka, Wydawnictwo PWN, Warszawa 1989, tom III R-Ż, s. 221) to: „klika, grupa osób wzajemnie się popierających, dążących do wyciągania korzyści dla siebie ze spraw publicznych”.

Czy można znaleźć lepszy opis sytuacji panującej, w naszej ocenie, od wielu długich kadencji w miejskim samorządzie? Prosimy o chwilę refleksji i próbę odpowiedzi sobie na kilka narzucających się pytań:

  • Czy na pewno radni i prezydent Białegostoku, który już 18 lat zarządza miastem decydując o najważniejszych dla nas sprawach, służą mieszkańcom i rodzimym przedsiębiorcom, a nie wąskim grupom i wybranym potężnym firmom?
  • Czy wszyscy jesteśmy przekonani, że centrum kierowania miastem znajduje się przy ulicy Słonimskiej, czy raczej można odnieść wrażenie, że gdzieś w partyjnych gabinetach w zupełnie innym miejscu?
  • Czy uważamy, że jesteśmy dobrze i na bieżąco poinformowani o naszych sprawach, prawdziwym obrazie miasta, a przede wszystkim długofalowych planach i zamierzeniach władz, które bezpośrednio przełożą się na standard i koszty życia w Białymstoku?
  • Czy wreszcie nie czujemy się po prostu codziennie okradani, a przy okazji każdych wyborów bezczelnie i zuchwale oszukiwani kolejnymi obietnicami wyborczymi, których większość nie znajduje później pokrycia, a ich temat najczęściej nie wraca do debaty publicznej?

Powołaliśmy do życia Komitet Wyborczy Wyborców „Spoza Sitwy” aby głośno i wyraźnie mówić o fundamentalnych dla nas wszystkich sprawach, aby stanąć po stronie oraz być głosem mieszkańców i białostockich przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych i często najbardziej uciskanych. Jesteśmy bezpartyjni i niezależni od jakichkolwiek decyzji płynących z politycznych gabinetów.

W trakcie kampanii wyborczej zaprezentujemy Państwu dobrze udokumentowane fakty o tym jak naprawdę wygląda obraz miasta, jego problemy i zadłużenie, a także jak wyglądały rządy szczęśliwie kończących kadencję Rady Miasta i Prezydenta Białegostoku. Chcemy zdobyć Państwa zaufanie i poparcie, aby natychmiast po wyborach 7 kwietnia móc przystąpić do realizacji naszego programu, zbudowanego na następujących fundamentach:

1. Powstrzymanie zadłużania Białegostoku i restrukturyzacja długów.
2. Racjonalizacja wydatków miasta.
3. Odblokowanie przedsiębiorczości w Białymstoku. Stworzenie nowych źródeł dochodów.
4. Budowa centrum handlowego na Kawaleryjskiej.
5. Umożliwienie budowy tańszych mieszkań.
6. Ochrona ogrodów działkowych przed zapędami deweloperów.
7. Powołanie Miejskiego Rzecznika Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych.
8. Tworzenie oddziałów żłobkowych w przedszkolach i budowa nowych żłobków.
9. Obniżenie kosztów i usprawnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej.

To tylko zarys…  precyzyjnie sformułowane, policzone i udokumentowane punkty programu będziemy Państwu prezentowali w toku kampanii wyborczej. Nie wahamy się stanąć do tej nierównej walki! Szczerze wierzymy w sukces, choć przez wielu już z góry jesteśmy skazani na porażkę. Wiemy, że są nas tysiące zatroskanych o teraźniejszość i przyszłość Białegostoku. Prosimy Was o wsparcie kampanii wyborczej, pomoc w propagowaniu naszej idei i programu oraz o głos w wyborach 7 kwietnia. Do boju!