wtorek, 28 maja, 2024
Google search engine
Strona głównaArtykułyNiebieskie banery Truskolaskiego. Za czyje pieniądze?

Niebieskie banery Truskolaskiego. Za czyje pieniądze?

W związku z rozwieszeniem na ogrodzeniach instytucji podległych administracji Tadeusza Truskolaskiego, dużej liczby banerów m.in. z informacją, że „Białystok jest najlepszym miastem w Europie pod względem wzrostu jakości życia”, apelujemy do Tadeusza Truskolaskiego o natychmiastowe zaprzestanie wykorzystywania szkół i instytucji miejskich w kampanii wyborczej! 

Z uwagi na powyższe rozpowszechnianie nieodpowiadających rzeczywistości treści, że „Białystok jest najlepszy pod względem wzrostu jakości życia”, stanowi dezinformację i może wprowadzać w błąd białostoczan w kwestii faktycznej sytuacji społeczno-gospodarczej. 

Ponadto w związku z napływającymi sygnałami jakoby kampania banerowa miała być rzekomo finansowana z pieniędzy podatników i realizowana z wykorzystaniem zasobów miasta i pracowników podległych instytucji, wzywamy Tadeusza Truskolaskiego do niezwłocznego ujawnienia źródła finansowania akcji i określenia jej całkowitego kosztu obejmującego dane o liczbie zamówionych banerów, cenie druku i rozwieszenia.  

Dodatkowo – jeżeli miałoby się potwierdzić, że akcję banerową faktycznie opłacono z pieniędzy miasta Białystok – wzywamy do pilnego zwrotu do kasy miejskiej całości wydatkowanych środków. 

W przypadku ewentualnej odmowy ujawnienia informacji o wydatkach na kampanię banerową skierujemy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień, podejrzeniu przywłaszczenia i dezinformowania mieszkańców w celu uzyskania prywatnych korzyści. 

POPULARNE